تبلیغات
(021)43029سیلیکاژل

ممانعت از فاسد شدن گوشت با استفاده از بسته بندی محصولات گوشتی

بسته بندی محصولات گوشتی بایستی محتوی رطوبت گیر باشند

یکی از مهمترین موارد حایز اهمیت به هنگام بسته بندی محصولات غذایی بالاخص خشکبار، گوشت و غذاهای آماده، استفاده از رطوبت گیر (سیلیکاژل) مناسب می باشد. استفاده از بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل) نه تنها باعث افزایش عمر مفید محصول غذایی می گردد، بلکه از فساد آن نیز جلوگیری می نماید. گوشت و یا محصولات فراوری شده از گوشت بدلیل نحوه ی پروسه ی فرآوری و بسته بندی، بیشتر در معرض آلودگی و جذب اکسیژن هستند که این خود منجر به تسریع در فساد این محصولات می گردد. طبق تایید سازمان غذا و داروی ایالات  متحده ی امریکا، استفاده از سیلیکاژل یا رطوبت گیر در بسته بندی های کاغذی فراورده های گوشتی از رشد میکروارگانیسم ها و قارچ های مضر و در نتیجه فساد زود هنگام آنها جلوگیری می نماید. سیلیکاژل یا رطوبت گیر سطح اکسیژن داخل بسته بندی را به صفر می رساند، این کمبود اکسیژن باعث تازه ماندن گوشت می گردد.

مزای استفاده از بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل):

-        سیلیکاژل عامل جلوگیری از رشد ریزجانداران عامل فساد و عوامل بیماری زای  بی هوازی

-        عدم نیاز به مواد افزودنی مانند دی اکسید گوگرد، BHT، BHA در صورت وجود سیلیکاژل

-        کاهش ضرورت استفاده از نگهدارنده با استفاده از سیلیکاژل

-        نقش سیلیکاژل در جلوگیری از تغییر رنگ گوشت

-        نقش سیلیکاژل در جلوگیری از ترشیدگی و تخریب روغن اشباع نشده و چربی ها

-        سیلیکاژل عامل جلوگیری از اکسیداسیون چاشنی ها و ادویه جات

-        سیلیکاژل عامل جلوگیری از اکسیداسیون ویتامین C، E و A

-        سیلیکاژل عامل جلوگیری از رشد کپک در پنیر و مواد لبنی

جذب کامل اکسیژن به هنگام نگهداری مواد غذایی کم آب برای مدت طولانی متفاوت می باشد، از بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل) به جهت نگهداری و بسته بندی مواد غذایی به ویژه گوشت گاو عاملی بسیار مهم می باشد. استفاده از بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل) در بسته های گوشت گاو از فساد آن جلوگیری می نماید.

 

اکسیداسیون دلیل اصلی فساد و زوال محصولات غذایی می باشد. از نشانه های اکسیداسیون می توان به رشد کپک، تغییر رنگ و تورم پس از بسته بندی اشاره نمود.  اکسیژن نه تنها برای بقای انسان، بلکه برای حیات اکثر میکروارگانیسم ها نیز بسیار مهم و ضرری است. لذا،  اکسیژن موجود داخل بسته بندی محصولات غذایی منجر به از دست دادن کیفیت و ارزش محصول می گردد. از اینرو، از بین بردن اکسیژن داخل بسته بندی از طریق سیلیکاژل یا رطوبت گیر امری مهم جهت حفظ محتویات داخل بسته ها و همچنین افزایش عمر مفید طولانی و کیفیت محصول  می باشد. 


برچسب ها: بسته بندی سیلیکاژل، بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل)، بسته بندی، 1گرمی،  

تاریخ : یکشنبه 17 مرداد 1395 | 03:52 ب.ظ | نویسنده : هادی مهابتی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • وی چت
  • Hand Tucher Web Directory